Mapa kafli

Gdzie ich szukać? 🔍 💡 👣

Przed Tobą Niezbędnik odkrywcy, czyli przybliżona mapa wrocławskich kafli. Zaznaczyłam na niej ulice we Wrocławiu, gdzie znajdują się kafle z old kafel storyZobacz też przewodnik po kaflowych ulicach. Znajdziesz w nim dawną nazwy ulic, ciekawostki na ich temat oraz kafle jakie da się tam odkryć z odnośnikami do odpowiednich postów.

Możesz filtrować kafle po osiedlach: OłbinHubyPlac GruwaldzkiNadodrzePrzedmieście oławskie.


Dlaczego nie podaję dokładnych adresów?

1. Więcej przyjemności dla prawdziwych odkrywców. Gdybym podała dokładne adresy, eksplorowanie miasta zamieniłoby się w zwykłą turystykę ;)

2. Dbałość o mir domowy mieszkańców. Podawanie dokładnych adresów ciekawych kamienic prędzej czy później zakłóci spokój osób, które w nich mieszkają. Z moich obserwacji wynika, że nie każdy jest go w stanie uszanować i oprzeć się wejściu do środka, gdy przez szybę widać interesujące wnętrze. Można wejść do korytarza za kimś, poprosić, żeby ktoś nas wpuścił do środka. Tutaj niestety nic nam się nie należy. Sami nie chcemy, żeby ktoś nas niepotrzebnie niepokoił, więc nie róbmy tego innym.

3. Bezpieczeństwo. Dokładne adresy mogą mocno ułatwiać dotarcie do zabytkowych detali ludziom, którzy chcą zdemontować je i sprzedać ‚kolekcjonerom’. Przykładem jest tu płaskorzeźba rycerza z płyciny drzwi przy Traugutta. Pewnie jak i ja życzycie sobie, żeby detale zostały na swoim miejscu i cieszyły nas kolejnymi odkryciami :)

~